Īru terjeru salidojums.Pat nezinu kā citi suņi, bet abas manas „īrietes” ir neprātīgi priecīgas satikt savas šķirnes pārstāvjus. Iespējams, liels rudo bars tām asociējas ar interesantu laika pavadīšanu. Ja tā, tad šajā gadījumā tās tiešām nekļūdījās – Pirmais Īru terjeru saiets Latvijā pagāja vienas elpas vilcienā!

Jāatzīstas, ka tad, kad Latvijas Īru Terjeru piekritēji nolēma sarīkot saietu, tas nebija jaunatklājums. Mūsu dievinātās šķirnes piekritēju un cienītāju saiets ik gadu notiek Rabendorfē (Vācija), kas pulcē aptuveni septiņdesmit suņus. Protams, ar tik lielu „Īru” skaitu mūsu valsts nevar palielīties, tomēr šī gada 20-ā augustā saimniecībā «Žubītes», Saulkrastos mirdzēja desmitiem kvēlu acu! Ar īpašu šarmu izcēlās saieta organizatori — elegantie un temperamentīgie Īru terjeri Rado un Aidans, kas ar sajūsmu sagaidīja katru jaunpienākušo viesi, kuru vidū bija arī citu šķirņu pārstāvji. Pēdējais ne tik sen ieradās no Vācijas, no kurienes atveda arī ideju par šādu pasākumu rīkošanu, kas būs daudzsološs sākums to kļūšanai par regulāriem pasākumiem, un, iespējams, arī starptautiskiem.

Laika apstākļi mūs lutināja un visas plānotās aktivitātes notika kā paredzēts. Pirmā Latvijas Īru terjeru saieta karogs tika svinīgi pacelts uzreiz pēc visu dalībnieku ierašanās un reģistrācijas. Dzīve mutuļoja! Pilnā sparā norisinājās saimnieku pieredzes apmaiņa, tika apspriesti audzināšanas un barošanas jautājumi, ausu novietojums, zobu tīrīšana un nagu apgriešana, radās iespaids, ka dalībniekus interesēja viss. Caurskatītas fotogrāfijas, kurās varēja redzēt tuvākus un tālākus mīļotā suņa asinsradiniekus - pēc uzvaras izstādē vai ģimenes lokā. Uz īpaša galda uz kārtējā rudā demonstrēja paraugtrimmēšanu — higiēnisku un estētisku nedzīvās spalvas izplūkšanas procedūru, kuru jāveic vismaz divas reizes gadā un pateicoties kurai novērš suņa spalvas izkrišanu. Veicot šo procedūru, spalva tiek rūpīgi izplūkta tā, ka tā visizdevīgāk akcentētu „īra” kontūras, kurām ir vieglatlēta komplekcija.

Lūk, organizatori lūdz klātesošo uzmanību. Kas tagad notiks? Uz galda tiek uzlikta milzīga torte ar jautra bārdainaĪru terjeru salidojums. purna attēlu! Konditorejas brīnums acumirklī kļuva par vispārējo uzmanības objektu, fotoaparātu zibspuldžu gaismas aizstāja viena otru. Jā, šķirnes piekritēji, šādu mākslas darbu nevar redzēt katru dienu, jo īpaši iespēju to nobaudīt!Pēc tējas pauzes un neliela pārtraukuma, pasākuma dalībnieki tika laipni aicināti ar saviem mīluļiem piedalīties dažādos konkursos. Ideja tika pieņemta uz "urrā!», slaloma un šķēršļu trasi vairāk vai mazāk veiksmīgi pārvarēja visi četrkājainie ar divkājainajiem. Īpašu skatītāju atbalstu izpelnījās veterāns - divpadsmit gadus vecā „īriete” Elli, kas lēnām, bet pārliecinoši pārvarēja visus šķēršļus.
Šim sunim bija piešķirta īpaša goda balva, protams, ar viņas šķirnes attēlu — pazīstama ražotāja kārumu zeltaini-rudu purniņa formā. Šāds vecums Īru terjeriem nav izņēmums, tie visi veiksmīgi pāriet šo vecuma robežu, bieži vien nodzīvojot līdz pat 13-16 gadiem, bet šoreiz Elli izrādījās vecākā no klātesošajiem.

Pirmais Latvijas saiets beidzās ar pastaigu pa jūras krastu – kas var būt labāk un dabīgāk? Suņi ar prieku gāja ūdenī, ķēra gaisā pamestos kociņus, kā zināms, aktīva atpūta – tas ir viņu dzīves stils. „Īrus” vispār ir grūti nogurdināt ar jebkuru pastaigu, tie ir gatavi sekot savam saimniekam jebkur, jebkurā dienas vai nakts laikā. No to optimisma arī šajā neaizmirstamajā dienā acīs viss bija neiedomājami ruds un dvēselē virmoja prieks. Pateicamies mūsu Īru terjeriem par svētkiem, kuru tie mums dāvāja un turpina to darīt ik dienu.

22.08.2006

Pievienot komentāru

Kontakti

Ksenija Sizova
(+371) 293 777 09
ksenija-s@inbox.lv
Rīga, Latvija
Aglonas 31-22,
LV-1057

Īru terjers

Austiņas, bārzdele, mirdzošas acis, -
Vai no pasakas viņš, - kurš man to sacīs?
Var jau būt, ka tas rūķītis nieka,
Nē, īru terjers, ko iepazīt prieks man.

Draiskuma pilns un rotaļu kārs,
Tas ir terjers, kam noskumt nav prāts.
Kam tāds ir mājā vai klejo pa dārzu,
Bēdas un skumjas sen izmetis ārā.

Stalts un skaists šīs mīlulis jaukais,
Ar vienu tādu par maz jau būs laikam...


Inna Anedčenko, atdzejojis Knišs

RED FACTOR
is a
Proud Member
of the
Irish Terrier Ring

[ Previous | Next ]
[ Random | List Sites ]

Top
Irish

Terrier
Website