b_160_160_16777215_00_images_stories_druzja_dsc07051.jpg2007.gada ziemā nomira mūsu mīlule - sniegbaltā skaistule, kaukāziešu aitu suns Rakšha. Viņa bija 10 gadus veca. Dzīvoklis kļuva neparasti tukšs, mēs skumām, skuma arī mūsu viņas draudzenīte – aziāte Džesija. Tad mēs nolēmām paņemt citu suni un nosakot prasības šķirnei, kurām tam jāatbilst, mēs nolēmām, ka tas būs īru terjers. Telefona zvani, elektroniskās vēstules - un tad vīrs brauc uz Samāru, lai sagaidītu kucēnu no Magņitogorskas, kuru man uzdāvināja māsa. Tā mūsu mājās parādījās pusotru mēnesī vecā Ronija (pilnais vārds – Rendevu In Night).

No paša sākuma viņa mūs pārsteidza ar savu apķērīgumu - burtiski uzreiz saprata, kāpēc viņu izved ārā, kāpēc noklāta avīze, ka saimnieka mantas atšķiras no rotaļlietām. Viņa vienmēr ir gatava paspēlēties, bet tajā pašā laikā nav uzmācīga. Viņu lēcieni ar kaķi mums dāvāja daudz jautru mirkļu un smieklīgu kadru. Biju pārsteigta, cik iznesīgi ir īru terjeri un cik ātri tie pielāgojas slodzei – jau vasaras sākumā pēc divu-trīs stundu pastaigas ar suņiem, bērni pārnāca mājās "bez pakaļkājām", bet Ronija deva mums mājienus, ka neiebilstu paspēlēties vēl, sāka lekt pa māju ar savu rotaļlietu. Ļoti ātri saprata, ka bez īpašas atļaujas nedrīkst dzenāt ne klaiņojošus kaķus, ne suņus.

Kas ir svarīgākais man kā saimniecei - regulāra aprūpe, kas, starp citu, nav sarežģīta, neprasa varoņa cienīgas piepūles, mājās NAV SPALVAS! Pēc spalvas maiņas perioda kaukāzietei, aziātei, bet pirms tam - vācu aitu sunim, nemanīju spalvas uz paklājiem un istabu stūros, kas mani iepriecināja un dara mani laimīgu joprojām.

2007.gada rudenī, Jūlijas Klimčenko, keriblū terjeru audzētavas “Zavetnaja Mechta” īpašnieces vadībā, mēs pirmo reizi atnācām uz izstādi. Rezultāti mūs iepriecināja, mēs gājām atkal un atkal... un tas kļuva par ieradumu. Pēc reģionālajām izstādēm sekoja viskrievijas, bet pēc tam - starptautiskās. Tas šķita tik aizraujoši!

2008.gada maijā, kad Ronijai bija tikai 1 gads un 2 mēneši, mēs viņu paņēmām uz mežacūku aploku uz dzinēju apmācībām. Mēs ļoti pārdzīvojām par viņu, vai viņa nonobīsies, vai nesavainosies. Aizbraucām paskatīties, kā tas viss notiek. Ronija mūs pārsteidza nekavējoties atrodot zvēru, sākot to dzīt no sāniem un atlecot pie tā pagriezieniem. Uzreiz pienāca pēc svilpes signāla un pēc tam atkal atrada zvēru. Ar prieku dzina mežacūku pa aploku, bet pēc tam neļāva citiem suņiem ienākt aplokā: "Mans medījums!"

Gala rezultātā, mēs bijām tik ļoti apburti ar īru terjeru, ka 2008.gada pavasarī mans vīrs Andrejs uzdāvināja man vēlb_160_160_16777215_00_images_stories_druzja_dsc07036.jpg vienu īru terjeru - francūzieti Doris (O'NUT GLEN DORIS DREAMY COLLEEN), un 2009.gadā - mazo rakari Elfu (O'NUT GLEN ELF EXPECTED CHAMPION ), arī no audzētavas O'Nut Glen. Protams, suņu raksturi ir dažādi, tomēr pamatā tie ir ļoti līdzīgi - jautri, aktīvi suņi, labprāt piedalās spēlēs, pastaigās, ļoti gudri, atsaucīgi uz mīlestību, nepieciešamības gadījumā gatavi aizstāvēt savas saimnieku. Un tagad, kad mūsu mājās notika nelaime, manu dēlu Mišas un Sašas, un manas rudās kompānijas atbalsts palīdz man tikt galā ar to. Negaidīti izpaudās to iejūtīgums, vēlme (un spējas) just līdzi. Doris, kurai nepatika gulēt uz gultas, naktīs gulēja man blakus un maigi laizīja manas rokas, Roni kā astīte sekoja man pa māju un pat pastaigā bez manis iet negribīgi, Elfs cenšas aizsargāt no visas pasaules, bet mājās turas pēc iespējas tuvāk un uztver katru skatienu. Paldies jums, rudie!
 

2009.gada decembrī.

Pievienot komentāru

Kontakti

Ksenija Sizova
(+371) 293 777 09
ksenija-s@inbox.lv
Rīga, Latvija
Aglonas 31-22,
LV-1057

Īru terjers

Austiņas, bārzdele, mirdzošas acis, -
Vai no pasakas viņš, - kurš man to sacīs?
Var jau būt, ka tas rūķītis nieka,
Nē, īru terjers, ko iepazīt prieks man.

Draiskuma pilns un rotaļu kārs,
Tas ir terjers, kam noskumt nav prāts.
Kam tāds ir mājā vai klejo pa dārzu,
Bēdas un skumjas sen izmetis ārā.

Stalts un skaists šīs mīlulis jaukais,
Ar vienu tādu par maz jau būs laikam...


Inna Anedčenko, atdzejojis Knišs

RED FACTOR
is a
Proud Member
of the
Irish Terrier Ring

[ Previous | Next ]
[ Random | List Sites ]

Top
Irish

Terrier
Website