Spilgtākie iespaidi par braucienu uz Eiropas Čempionātu 30-31.05.2009 un Nacionālo Īru šķirņu izstādi.

Cilvēkam, kurš “ir slims” ar Īru terjeriem, nokļūšana pirmo reizi šķirnes dzimtenē - tas ir nozīmīgs notikums. Es nodomāju, brauciens uz Dublinu, tam ir jābūt kaut kam īpašam. Iedomājaties: jūs speciāli pošaties uz Eiropas Čempionātu, lai tikai izmantotu iespēju paskatīties uz pasaules labākajiem “īriem”. Bet tad uzziniet, ka šīs šķirnes dzimtene ir sapulcējusi tikai 31 suni. Vīlušies? Turpinājumā: tad no visiem piereģistrētajiem dalībniekiem trešā daļa neieradās. Vai tiešām esat vīlušies? Mūsu Igaunijas Uzvarētājs (EST W) pēc nedēļas sapulcēja 12 rudos dalībniekus. Salīdziniet izstādes līmeni un titulu nozīmīgumu ...

Tomēr ne viss bija tik slikti :-) Tie daži skaistākie suņi bija manas atbraukšanas vērti. Jaunās iepazīšanās un nodibinātie kontakti – vēl jo vairāk. Vispār, pašreiz man ir tikai viens mērķis, kuru es cenšos sasniegt: atrast sev kuci, kas pēc kvalitātes ir tuva Tonikam un tai piemīt man svarīgas īpašības. Tu nekad nevari zināt, kad un kādu neparedzētu pārsteigumu tev var pasniegt dzīve...

Pēc Pasaules Čempionāta (Stokholmā) eiforijas pagāja gads. Tajā bija sapulcināti 50 šķirnes pārstāvji, vairums no kuriem man bija tik ļoti pazīstami, ka nebija nepieciešamības ieskatīties katalogā, bet Dublinā es jutos mazliet samulsusi. Pirmo reizi dzirdēju daudzu audzētavu nosaukumus, nezināju valstī pazīstamus audzētājus. Ko gan var piebilst, visa informācija, kas mums ir pieejama, tiek apkopota izmantojot internetu, toties Anglijā un Īrijā veidot interneta lapas nav populāri.

 

Iespaidi par redzētajiem suņiem visumā bija pozitīvi. Bija suņi ar ideāli labu skeletu. Nebija daudz suņu zemu augumā, ar nepareizi novietotām ausīm. Daudziem “īriem” bija pagaras un izliektas muguras, slikti novietotas astes, ieapaļas ribas. Redzēju suņus ar mīkstu un gaišu spalvu, bet ne tādā skaitā, kādu es gaidīju ieraudzīt. Par pārsteigumu, izteiktas problēmas ar galvām es arī neredzēju. Pleci gandrīz visiem bija patāli no ideāla, pie tam normālas vai labas aizmugurējās ekstremitātes, šauri gurni. Suņi bija visai palieli vai ļoti lieli. Sastapu arī suņus ar šauru krūškurvi. Ne visi dalībnieki bija pienācīgi izstādīti un notrimmēti, t.i. atbilstoši izstādes līmenim.

Eksperts Hanss Lehtinens 30.05.2009 visus smagnējus, agresīvus, nespējīgus pacelt asti vai slikti izstādītus suņus atstāja bez apbalvojuma. Šķirni novinnēja kuce, kas bija atvesta no Amerikas, ar ideālu augumu, spilgtu, asu spalvu. Neskatoties uz tās izcelsmi, tā man ļoti atgādināja tieši to suņu tipu, kas dzīvo eksperta dzimtenē — Somijā.

Izstādes rezultāti. Visveiksmīgākās, manā skatījumā, četrkājaino dalībnieku fotogrāfijas var paskatīties Foto galerijā.

Dublina

Skaisti, vai ne? Ātri izskrienot caur Īrijas galvaspilsētas centru, nebija iespējas daudz redzēt. Praktiski visur, kur man nācās pabūt, redzēju nelielas tumša ķieģeļu mājas. Neizskaidrojami, bet oficiāli šī krāsa saucas “rozā” (lai gan, iespējams man bija uzliktas nepareizās brilles?).

Paši īri (runājot par cilvēkiem) mani nepārsteidza: aptuveni tādus es viņus iedomājos – enerģiskus un atsaucīgus. Tūrisma autobusā man praktiski piespiedu kārtā iedeva studentu atlaidi biļetei. Ko lai citu saka, tas ir patīkami pat tad, kad tev ir gandrīz trīsdesmit :-) Vēl es pievērsu uzmanību tam, ka gan pa radio, gan pa televizoru skanēja Maikla Džeksona dziesmas. Vai tā bija viņa popularitāte, vai par godu viņa dzimšanas dienai – to es nenoskaidroju. Biju pārsteigta dzirdēt (pietam no pamatiedzīvotājiem) to, ka, piemēram, attieksme pret suņiem Anglijā ir daudz labāka nekā šeit. Un to, kāds niecīgs mūsu šķirnes suņu skaits citreiz ir redzams izstādēs – tas ir 2.

Saulains laiks un viesmīlīgi cilvēki apkārt – kas var būt labāks, lai pateiktu: “brauciens ir izdevies”! Lai gan dzīvi mazliet apgrūtināja soma, kuru nācās staipīt sev līdzi pēc izrakstīšanās no viesnīcas, bet tajā atradās ļoti vērtīgas lietas, jo papildus iespaidiem par braucienu, es vedu no Dublinas vēl dažus suvenīrus ar Īru terjeriem (vēlāk paskatieties sadaļā Kolekcija) un vienu lielisku grāmatu par šķirni. Uzminiet kādu:-) Bet tas ir jau pavisam cits stāsts...

 

Cenas visnepieciešamākajam Dublinā:

 Кafija  2,5 eiro
 Jebkurš dzēriens (500 ml)  2  eiro
 Ceļš no lidostas uz centru  7-8  eiro
 Autobusa biļete  1,15  eiro
 Ieejas biļete izstādē  12  eiro
 Informatīva grāmata par suņiem

25  eiro

 Īru terjera kucēns  600-800 eiro

 


 

 

 

 

 09.05.2009.


 

Pievienot komentāru

Kontakti

Ksenija Sizova
(+371) 293 777 09
ksenija-s@inbox.lv
Rīga, Latvija
Aglonas 31-22,
LV-1057

Īru terjers

Austiņas, bārzdele, mirdzošas acis, -
Vai no pasakas viņš, - kurš man to sacīs?
Var jau būt, ka tas rūķītis nieka,
Nē, īru terjers, ko iepazīt prieks man.

Draiskuma pilns un rotaļu kārs,
Tas ir terjers, kam noskumt nav prāts.
Kam tāds ir mājā vai klejo pa dārzu,
Bēdas un skumjas sen izmetis ārā.

Stalts un skaists šīs mīlulis jaukais,
Ar vienu tādu par maz jau būs laikam...


Inna Anedčenko, atdzejojis Knišs

RED FACTOR
is a
Proud Member
of the
Irish Terrier Ring

[ Previous | Next ]
[ Random | List Sites ]

Top
Irish

Terrier
Website